O mașină și o motocicletă s-au ciocnit într-o intersecție din centrul Capitalei

Acum o oră - 22 Iunie 2026, stiri.md
O mașină și o motocicletă s-au ciocnit într-o intersecție din centrul Capitalei
Un automobil și o motocicletă s-au ciocnit duminică, 21 iunie, la intersecția străzilor București și Alexandr Pușkin din municipiul Chișinău.

Totul a avut loc în jurul orei 21:10, transmite Știri.md.

Potrivit informațiilor preliminare, conducătorul unei motociclete de model Kayo, un minor în vârstă de 16 ani, s-a lovit cu un automobil BYD, condus de un bărbat de 37 de ani. În urma impactului, minorul a fost transportat la spital pentru investigații medicale”, ne-a comunicat ofițerul de presă al Direcției de Poliție a municipiului Chișinău, Svetlana Scripnic.

Alte circumstanțe se stabilesc.

Support Ukraine